«Змінили тактику загострення:» експерт назвав новий кривавий сценарій Росії на Донбасі

645
За словами експерта, РФ змінює тактику на Донбасі з метою чергової дестабілізації

Російська Федерація змінює тактику на Донбасі з метою нової дестабілізації ситуації. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

За словами фахівця, тепер артилерійські удари частіше будуть наноситися по цивільному населенню і мирних об’єктах. Як він стверджує, це пов’язано з літньою кампанією тиску на Україну.

«Нині Росією ніхто не займається, її оголосили ізгоєм, «нормандський формат» не працює, про Мінський я взагалі не згадую. Тому російське командування отримало реальну можливість посилити вогневий вплив на нас, щоб примусити виконати Мінські домовленості в їхньому контексті», – підкреслив Жданов в інтерв’ю Апострофу.

«Слід звернути увагу на те, що вони змінили тактику загострення – усе частіше і частіше обстрілюють мирне населення і цивільні об’єкти, використовуючи важку артилерію. Це новий вид впливу, щоб впливати на суспільство, яке адаптувалося до війни. Тільки коли є поранені й убиті, ми згадуємо, що у нас війна. Як би це цинічно не звучало, але ми звикли до цієї війни. Для того, щоб повернути її в інформаційний порядок і викликати страх, потрібно таке загострення», – додав експерт.

На його переконання, головна мета такого загострення – викликати в українців недовіру до політиків, які обіцяли швидко закінчити АТО, тобто – політична нестабільність.

«Не дивлячись на загострення ситуації, бойовики не будуть перетинати лінію розмежування. Якщо лінію Мінська-2 перетне одна зі сторін конфлікту, то на неї відразу повісять зрив цих угод. Мінськ-2 став мантрою, яку потрібно виконати, і альтернативи йому немає. У цьому ми переконали весь світ і самі собі нав’язали її виконання. Тепер завдання – виконати її без наступу та активних бойових дій», – зауважив фахівець, додавши, що плани України на вступ до НАТО терористи також можуть використовувати в своїх цілях – для підвищення інтенсивності бойових дій.

«Для Росії це привід. Путін зараз скаже, що Україна пішла в НАТО – потрібно захищатися, нарощувати угруповання, треба проводити навчання. Окупаційні війська збільшать кількість обстрілів. Почнуть, як любить Росія, з’являтися фейкові новини про те, що був помічений солдат у формі НАТО, там була помічена бронемашина з розпізнавальними знаками НАТО, а ми завдали по ній удар, тому що це наші ймовірні противники», – підсумував Жданов.

Коментарi

Коментарiв