Київ знайшов заміну «Київенерго»

429
Київ може попрощатися з "Київенерго" - тривають переговори з фінською компанією

КМДА розпочала переговори з фінською компанією Fortum про можливе управління енергокомплексом Києва. Про це повідомляє офіційний сайт КМДА.

У Гельсінкі (Фінляндія) відбулася зустріч заступника очільника Київської міської державної адміністрації Петра Пантелєєва з віце-президентом фінської енергетичної компанії Fortum Хейкі Андерсоном, повідомила прес-служба.

У КМДА підкреслили, що на переговорах експерти обговорили питання можливих перспектив подальшого управління енергокомплексом Києва у зв’язку з завершенням угоди міста з ПАТ «Київенерго».

«Для нас дуже цінний досвід муніципального управління теплоенергетичного комплексу. Нині українська столиця перебуває на стадії стратегічних змін, оскільки завершується угода, яка діяла більше 16 років. Тому дуже важливо врахувати і попередити всі можливі ризики перехідного етапу. Переконаний, що практики наших фінських колег істотно допоможуть нам в цьому», – підкреслив Пантелєєв.

Також він уточнив, що в ході зустрічі підняті питання можливої ​​співпраці між КМДА і компанією Fortum, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Fortum – фінська державна енергетична компанія, заснована 1998 року, є однією з найбільших європейських постачальників теплової та електричної енергії. Підприємство здійснює діяльність в скандинавських і балтійських країнах, а також в Польщі.

Як відомо, акції «Київенерго» розділені на чотири пакети: 29% у DTEK ENERGY B.V. (Нідерланди), 25% у DTEK Holdings Limited (Кіпр), 18,3% у ТОВ «ДТЕК ЕНЕРГО» (Україна), і 25% у Фонду державного майна України.

ДТЕК – найбільший енергетичний холдинг України з активами у видобутку вугілля, генерації і дистрибуції електроенергії, альтернативній енергетиці та видобутку природного газу. Входить до складу фінансово-промислової групи СКМ, акціонером якої є Рінат Ахметов.

Коментарi

Коментарiв