РФ може обрати сценарій швидкої переможної війни на Донбасі – військовий

1588
Експерт розповів, чого слід чекати від ситуації на Донбасі найближчим часом

Усi, хто мрiє про смерть чи повалення Путiна як про спосiб звiльнення України вiд росiйської агресивної полiтики, будуть розчаровані, оскільки лінію Путіна можуть продовжити наступні покоління. Про це заявив генерал-полковник у відставці, колишній начальник Генерального штабу ЗСУ, колишній перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата.  

«Ми завжди потерпатимемо вiд росiйської зовнiшньої полiтики. Тому що нинiшнi поколiння росiйської елiти й молодь, яка їх замiнить, вихованi на баченнi, що Україна як самостiйний суб’єкт геополiтики цiлком суперечить росiйським нацiональним iнтересам. I нам треба нарештi це остаточно зрозумiти», – підкреслив Анатолій Лопата, передає grushevskogo5.

Також він оцінив імовiрнiсть того, що саме цього лiта Росiя почне активнi вiйськовi дiї проти України: «65 до 35. Ймовiрнiсть того, що російські яструби захочуть реалізувати сценарій швидкої переможної війни, доволі висока. Але я не впевнений, чи вони не помиляються у своїх розрахунках. Зовсім не факт, що вiйна буде i швидкою, i переможною – Україна за три роки змінилась».

За словами екс-очільника Генштабу ЗСУ, не виключена можливість проведення широкомасштабних бойових дій в Україні з боку Кремля.

«Ми маємо право очікувати посилення військового тиску з боку Російської Федерації. Думаю, не виключена можливість проведення широкомасштабних бойових дій», – зауважив генерал.

На його переконання, активність Росії на Донбасі багато в чому буде залежати і від його продовження або ослаблення, а також зняття санкцій. Тому ослаблення економічного тиску з боку США буде сприяти агресивним діям Кремля.

«Я думаю, що Європа поки не згодна зняти санкції, і це нам певним чином допомагає. Ще один позитивний момент – той факт, що повільно, але дозріває керівництво країни в необхідності проведення більш радикальних заходів з оборони держави, зокрема, організації територіальної оборони. А поки керівництво країни не дозріло «до таких рішень, мені здається, що Господь нас береже», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв