У Кремлі не розуміють, що насправді знищують не Україну, а самих себе – дипломат

1230
Український дипломат, колишній очільник Міністерства закордонних справ Володимир Огризко

В Україні існують так звані капітулянти, які стверджують, що «якщо ми віддамо окупований Донбас, призабудемо про Крим, то нам Путін далі не надокучатиме». До чого може призвести така тактика і яку стратегію насправді слід обрати – розповів відомий український дипломат, екс-очільник МЗС Володимир Огризко.

На переконання експерта, Путін не відступить, оскільки те, що зараз відбувається, цей постійно діючий конфлікт, для нього є надзвичайно вигідним.

За словами Огризка, у такий спосіб російський президент тримає нас на повідку, він хоче в такий спосіб завадити нам в нашому нормальному поступі.

«Можна критикувати владу за різні речі, але якщо говорити в цілому, то все-таки рух правильний, рух європейський, рух пронатовський. А, маючи оцей повідок, цей ремінець, він весь час буде намагатися, щоб ми рухалися повільніше, щоб у нас було більше проблем, щоб ми відволікали свої фінансові, а найголовніше – це людські ресурси, на те, щоб в якийсь спосіб залагоджувати ситуацію», – підкреслив дипломат в ефірі Радіо Свобода.

За його словами, «ми не повинні ніяким чином думати про капітуляцію».

«Позиція України чітка і зрозуміла – це окуповані території. Ми маємо повну міжнародну правову підтримку у цьому плані. Жодна з цивілізованих країн не сказала, що це територія Російської Федерації. Згадайте Балтійські країни. Радянська окупація. Жодна з західних країн не визнала. Врешті-решт, усе стало на свої місця. Звичайно, ми не хочемо чекати 50 років. Але ця зовнішня підтримка того, що це українська територія, і крапка, – для нас є надзвичайно важливою. Тому капітуляції ми, я думаю, робити не будемо», – заявив фахівець.

Водночас, додав він, завданням №1 для нашої політичної еліти є те, як організувати наших західних партнерів, щоб вони ще більше натиснули на Росію, як зараз мобілізувати наших американських партнерів.

«Тобто те, як об’єднати зусилля всіх, щоб Путін зрозумів: продовження цієї агресивної політики буде жахливим тягарем для самої Росії, він не витримає тієї напруги, яка складається і ззовні, і всередині Росії, і це буде загрозою його власному режимові», – висловив думку колишній очільник МЗС.

Коментарi

Коментарiв