В МЗС України хочуть створити платформу для контролю в’їзду росіян

472
Наша мета повинна бути простою – закрити кордон, але таким способом, щоб це був не політичний заклик - Клімкін про візовий режим з РФ

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступив за створення системи попереднього інформування громадян Росії про їх намір відвідати Україну.

«Візи насправді відживають, вони відходять. По-перше, ми тепер звикли до біометричних паспортів і повинні перейти до того, що люди їздять тільки за біометричними паспортами», – заявив Клімкін в ефірі одного з українських телеканалів.

«Другий момент, який для мене важливий – ось ви ідете в багато країн і потім заходите в Інтернет і кажете: Я через 5 днів їду – ось так, насправді і російські громадяни повинні їхати в Україну, необхідно створити відповідну платформу і контролювати в’їзд , так щоб це не було абсолютно неконтрольовано», – зазначив дипломат.

За його словами, після ухвалення політичного рішення про створення такої платформи, на її розробку необхідно кілька місяців, після чого її необхідно буде протестувати.

Також очільник українського МЗС наголосив, що головне – контроль на кордоні.

Він зазначив, що візи для росіян можна було би ввести вже давно, проте виникає питання жителів Криму, яких окупаційна влада можуть змусити «робити візу в власну країну».

Крім того, на території Росії живуть громадяни України, і в разі введення візового режиму, влада РФ може тиснути на них для зміни громадянства.

«Наша мета повинна бути простою – закрити кордон, але таким способом, щоб це був не політичний заклик, а щоб кордон був закритий і щоб це не зашкодило українцям», – пояснив високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв