Крим і Центральний Донбас чекає екологічна катастрофа – Гримчак

516
Експерт спрогнозував справжню екологічну катастрофу на Донбасі

Останнім часом усе частіше лунають заяви політиків і експертів про проблеми з водовідливом шахт на Донбасі. Чим це загрожує Україні – розповів заступник міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

«За оцінками екологів, не тільки наших, а й міжнародних, треба готуватися до того, що Центральний Донбас стане болотом з мінералізованою водою, з невеликою кількістю рослинності, яка там буде фактично виживати», – підкреслив Гримчак в інтерв’ю Обозревателю.

«Я вже не впевнений, що цей процес можна зупинити. Уже зараз більша частина джерел питної води на неконтрольованій території не придатна для використання. Зараз обговорюємо якісь шляхи. Треба розуміти, що подібна екологічна катастрофа очікує й Крим», – заявив заступник міністра.

Щодо Криму, додав він, то степовий півострів свого часу був солончаком, тобто землею з сіллю. Коли півострів увійшов до складу України, був побудований канал, який постачав воду з Дніпра. 10 років знадобилося, щоб на тому степу можна було щось вирощувати. 10 років землю промивали прісною водою, поки сіль не пішла вниз.

«Але як тільки не дуже освічені люди приходять до влади, починаються проблеми. Після анексії вони почали бурити й піднімати воду з нижніх горизонтів. Це призвело до того, що посівні площі в Криму скорочуються, а минуло лише три роки», – розповів урядовець.

Коментарi

Коментарiв