Експерт: За останнє десятиліття російські історики заробили трильярди доларів

573
За словами історика, конфлікт навколо походження Анни Ярославни виник через те, що Путін зазіхає на спадщину іншої території

Російські історики заробили для своєї держави більше трильярда доларів, продукуючи думки, які потім підхоплювались у ЗМІ, оскільки зараз історію пишуть ті, хто може її доступно пояснити. Тоді як наші фахівці користуються незрозумілою для суспільства сухою мовою фактів. Про це розповів кандидат історичних наук Олександр Алфьоров в ефірі ZIK.

За словами фахівця, конфлікт навколо походження Анни Ярославни виник через те, що Путін зазіхає на спадщину іншої території. І, стверджує Алфьоров, робитиме це доти, поки українські історики його не зупинять.

«Потрібно хоча б умовно термінологічно розмежувати, де була Русь чи хто такі Руські князі. Коли ми дозволили Росії відзначати 1150 років їхньої державності, а українські історики навіть взяли участь у святкуванні, це стало програшем першої битви», – переконаний історик.

Він додав, що історики РФ протягом останнього десятиліття заробили більше кількох трильярдів доларів, тоді як наші фахівці «б‘ються по інститутах за дві тисячі гривень».

«Візьмемо, наприклад, окупацію Криму. Банально, але вони вклали історію, яку розкрутили у медіа – і ось вам заробіток. Тож, коли ми вкладаємо гроші в антикорупцію та набої, потрібно не забувати і про наших істориків», – наголосив експерт.

Він пояснив, що із радянської доби наші фахівці витягли суху академічну мову, незрозумілу громадськості. Та, зауважив Алфьоров, очевидно, що історію пишуть ті, хто може її доступно донести суспільству.

«Путіну це вдалося – і пам‘ятником Володимира в Москві, і своєю тезою про Анну Ярославну», – резюмував науковець.

Коментарi

Коментарiв