Як зупинити Путіна на Донбасі: думка експерта

662
Народний депутат України, очільник "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук

Народний депутат України, військовий експерт і координатор групи «Інформаційний супротив» Дмитро Тимчук заявив, що Україна в військово-технічному плані не має жодних шансів перемогти Росію в лобовому протистоянні.

Однак, запевнив Тимчук, проросійські бойовики, кримнашисти і російські націоналісти повинні зрозуміти, що Україна вибудувала потужну систему територіальної оборони, що здатна максимально затримати просування військ і завдати їм максимальних втрат.

«На даному етапі важко спрогнозувати який рівень допустимих втрат може примусити російське керівництво припинити можливий наступ – 50 тис чи 150 тис, однак слід зауважити, що в Україні підготували потужну базу для партизанської війни. Кожен крок російських окупантів буде супроводжуватись пролитою кров’ю», – підкреслив нардеп в інтерв’ю Апострофу.

На його переконання, Україні необхідно взяти на озброєння так звану «Швейцарську модель» партизанської війни, де кожному дозволено зберігання в себе вогнепальної зброї і таким чином організовувати базу для партизанської війни.

Раніше Тимчук висловив думку, що Росія не збирається заморожувати конфлікт на Донбасі, навіть якщо раніше це входило в її плани.  Зокрема, стверджує експерт, високий градус протистояння на Донбасі говорить про те, що Путін не має наміру заморожувати війну.

«Якби Путін просто хотів взяти територію під контроль, як він контролює Придністров’я, Південну Осетію і Абхазію, йому, відповідно, потрібно було б заморожувати конфлікт, переходити до стадії Нагірного Карабаху. Але це б означало, що на Донбасі почалася б дуже серйозна деескалація з можливими перестрілками раз на п’ятирічку. Але ми бачимо, що цього не відбувається. Значить, Путін перед собою ставить інші цілі. Які цілі? Ми поки не розуміємо», – розповів парламентар.

За його словами, на сьогодні єдиним поясненням напруженій ситуації на Сході України є бажання Кремля дестабілізувати ситуацію в Україні.

«Єдина мета, більш-менш логічна – це викачувати з України, по-перше, економічні ресурси, яких вимагає війна, по-друге, використовувати протистояння на Донбасі як один з багатьох, але далеко не останній важіль щодо дестабілізації ситуації в Україні. Наше суспільство втомилося від війни. І поряд з вкрай негативною соціально-економічною ситуацією, цей фактор дозволяє, наприклад, розкручувати проросійські сили», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв