Львів хочуть оголосити зоною надзвичайної екологічної ситуації

303
Садовий знову знайшов крайніх у катастрофі зі сміттям

Відповідний документ міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вже направила в Кабінет Міністрів України, РНБО та Президенту України. Станом на сьогодні у місті – приблизно 7 тисяч тонн невивезених відходів. Про це ідеться у сюжеті 24.

Рік тому, після підпалу Грибовицького полігону та загибелі рятувальників – звалище закрили. Керівникам міст і районів, які мають полігони – з Києва прозоро натякнули – сміття зі Львова не приймати.

Урочисто підписані меморандуми і декларації про допомогу місту у сміттєвій кризі залишилися на папері. Компанії, які мали контракти на вивезення сміття – згортають свою діяльність. Їх ловить поліція на дорогах, а тепер уже й у офісах.

«8 червня, відбувся 4 обшук поліції, і практично обшук проводився з 12 до 18 години, таким чином теж блокується робота підприємства», – зазначив директор компанії «Аве» Юрій Грибан.

На рахунку цієї компанії – 230 неприбраних майданчиків, а це 3 тисячі тонн відходів. Така ж ситуація і в решти перевізників.

У поліції заяви про тиск не коментують.

Мер Львова Андрій Садовий переконаний – вирішити сміттєву проблему можна за один день. Однак, стверджує львівський голова, є команда вищого політичного керівництва країни покарати його як лідера «Самопомочі» за блокаду Донбасу та провалені зміни до Конституції.

«Вони заганяють Львів у глухий кут, як по іншому це можна назвати? Я не маю жодного підпорядкованого полігону. Ця проблема є штучною, вона вирішується за один день», – заявив Садовий.

Туристичну перлину країни у розпал сезону штовхають до надзвичайного стану. Це означає – закриття освітніх закладів, ресторанів та кафе, однак поки ситуація у місті не вийшла за межі епідеміологічного порогу.

Коментарi

Коментарiв