Марина Данилюк: Протести в Росії: губки «уточкою», селфі в автозаку і танчики

698
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Ситуацію по мітингах в Москві вивчаю виключно по Instagram.

Губи там уточкою, селфі з автозаку, танчики і реконструкція неясно чого.

На початку червня «Левада-центр» публікувала соціологічне опитування, кого росіяни вважають своїм ворогом. Там нас загрозою вважає кожен другий. А п’ятірка ворогів вєлікайрасіі виглядає так: США, Україна, ФРН, Литва, Латвія.

Чим не вакцина від ностальгії і наївних страждань локальних блогерів у стилі «это начало конца» и «точка невозврата»?

Важлива деталь для роздумів для тих, хто вірить, що Росія Яшина та Навального лояльніше ставитиметься до України, ніж нинішня путінська.

Ані на мітингу 26.03, ані сьогодні не ставилися на повістку дня політичні вимоги. Не просили змінити Путіна і його бізнес-сім’ю. Не просили віддати анексований Крим. Не вимагали припинити вбивати російських хлопчиків на Донбасі, позбавити власну державу ганебних економічних санкцій від Заходу. Не вимагали більше розповідати у ЗМІ про суто російські проблеми, а не страшилки із. України.

Це ті самі мітинги проти третьосортного поганого боярина – Діми Мєдвєдєва. Неполітичні. Антикорупційні. При чому навіть протест проти корупції такої собі Каті Тихонової був би вагоміше за ці ходіння з надувними качечками.

Бунту, реального бунту, який би зламав нинішню путінську конструкцію, не буде. Всі живуть за домовленістю і ходять на мітинги за домовленністю.

Я дивлюсь на фото оцих росіян, що несе за ноги Омон і думаю одне: усі вони за кримнаш, за вєлікуюросію, за армію, що покаже всім кузькіну мать, за безсмертні полки з георгієвськими удавками, за право Росії – безальтернативно диктувати свою волю. Альтернативної системи і «другой России» не існує. Так що вони мають мовчки жити в цій системі, вмирати заради інтересів ботоксного царя на сирійсько-донбаських фронтах та чекати візу не на поїздку до Європи, а заради того, щоб пошляться на вулиці в День Росії. І зайти купить труси в H&M без зайвого кола в автозаку.

Джерело: Марина Данилюк-Ярмолаєва

Коментарi

Коментарiв