Турчинов робить войовничі заяви, щоб підняти рейтинги – експерт

299
Експерт переконаний, що резонансні заяви Турчинова - лише спроба підняти рейтинг

Заява секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олександра Турчинова щодо того, що формат АТО вичерпав себе і потрібен інший, не наблизить нас до вирішення конфлікту на Донбасі. Таку думку висловив очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

За словами політолога, Турчинов робить войовничі заяви, які відповідають інтересам «Народного фронту», аби підняти рейтинг партії, однак ризик такої войовничості в тому, що війна може вийти за межі Донбасу.

На переконання Фесенка, «Народний фронт» за рахунок такої войовничості і показної антиросійськості хоче підняти власний рейтинг. Але сумнівно, що Турчинов здатний втілити цю заяву в реальність, тим більше, що не він приймає такі рішення.

«Складно пригадати таку ж войовничість і рішучість у Турчинова, коли він був виконуючим обов’язки президента в 2014 році і бездарно здав Крим і відреагував разом зі своїми соратниками на сепаратистський заколот на Донбасі. Де тоді був цей інший формат реагування на російську агресію?», – зауважив фахівець у коментарі 24.

Водночас, підкреслив він, такі ігри у війну на словах можуть перейти червону межу і створити серйозні проблеми для України. До того ж, зазначає експерт, Турчинов так і не пояснив, який новий формат вирішення конфлікту на Донбасі він має на увазі.

«Якщо АТО виконала свою функцію, то інший варіант – війна. Але із заяви Турчинова не зрозуміло, він говорить про якийсь проміжний третій формат? Чи він таким чином закликає до війни? Але це тоді вкрай безвідповідальні заяви. Це може створити нам проблеми з нашими союзниками і продовженням санкцій проти Росії, якщо ми першими почнемо наступ. Це буде відразу ж використано проти нас», – переконаний політолог.

Він також нагадав, що 2014 року і на початку 2015-го всі були свідками того, що будь-яка спроба серйозного просування української армії вперед тягне за собою масштабне втручання російських військ.

«Ризик не лише в тому, що можуть бути нові криваві зіткнення, а в тому, що війна може вийти за межі Донбасу. В Росії ймовірність військового розвитку подій вважають мінімальною. Але один із варіантів, коли це можливо, – наступ наших військ. Тим більше, що Путін почав виборчу кампанію і не потерпить приниження – здавати Донбас він не буде», – резюмував Фесенко.

Коментарi

Коментарiв