Тіньові домовленості між Росією та Україною було розірвано лише 2017 року – журналіст

749
Журналіст запевнив, що РФ і Україна розірвали тіньові домовленості лише 2017 року

Усі тіньові домовленості між Україною і Росією були остаточно розірвані в лютому 2017 року. Про це розповів донецький журналіст, президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш.

«Наскільки я можу судити, Київ і Москва в лютому остаточно розірвали тіньові домовленості стосовно Донбасу. Кремль не зацікавлений у Мінських домовленостях, оскільки без нього реалізувати ці домовленості в своєму трактуванні РФ уже не зможе. А для України «Мінськ» спочатку був невигідний. Угоди використовувалися тільки як привід для введення санкцій проти Росії», – зазначив Гармаш у коментарі Гордону.

За його словами, нині існує реальна загроза, що Москва піде на загострення конфлікту на Донбасі, ми повинні бути до цього готові.

Він також акцентував увагу на необхідності домогтися лояльності населення, яке залишилося на окупованих територіях Донбасу.

«Я думаю, що потрібно окремо розглядати два моменти. По-перше, визнання окупованих територій окупованими. А по-друге, як ми будемо карати тих чи інших осіб, коли звільнимо ці території? Треба ж розуміти, що в більшості своїй люди на окупованих територіях – це жертви. Так вийшло, що їм довелося там залишитися. Я не кажу зараз про злочинців, які зрадили присягу Україні і перейшли на бік бойовиків. Їх карати треба. А ось що стосується звичайних людей, то ми якраз зацікавлені в їх лояльності», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв