В’ятрович пояснив, як перейменування вулиць допоможе перемогти у війні проти Росії

2006
Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович

Позбавлення від радянських назв вулиць і населених пунктів позбавляють країну-агресора Росію бази для розгортання антиукраїнських дій. Таку думку висловив очільник Українського інституту національної пам’яті (УІНП), історик Володимир В’ятрович.

За словами фахівця, Росія у війні проти України спирається на залишки того радянського, що є в свідомості українського суспільства.

«Чим менше цього радянського залишатиметься, тим менше можливостей для розгортання антиукраїнських дій Росії на території України», – підкреслив В’ятрович в інтерв’ю Апострофу.

На його переконання, такі історичні персонажі, як глава УПА Роман Шухевич, на честь якого в Києві було перейменовано проспект Генерала Ватутіна, нині дуже потрібні українському суспільству для мобілізації проти сучасної Росії.

Крім того, історик висловив думку, що ще одним символом боротьби з російським імперіалізмом окрім Степана Бандери та Романа Шухевича може стати глава УНР Симон Петлюра.

«Це людина, яка стала символом українського національного руху в ХХ столітті. Це фігура, яка зазнала фальсифікації і приниження з боку радянської, а тепер російської пропаганди і історіографії», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв