«Таран, що розбиває суверенітет України»: Чубаров назвав причину втрати Криму

578
Чубаров назвав величезною помилкою закріплення в Конституції особливого статусу міста Севастополя

Величезною помилкою української влади було закріплення в Конституції особливого статусу міста Севастополя. Про це заявив народний депутат України, лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Чубаров зауважив, що на початку збройної агресії Росії проти України саме Чорноморський флот РФ, який базується в Севастополі, був «основним тараном, що розбивав суверенітет України».

Відповідаючи на запитання про те, яку норму Конституції України можна назвати найгіршою, нардеп зазначив: «Із моєї точки зору, ґрунтуючись на досвіді трирічної давнини, великою помилкою було визначення особливого статусу міста Севастополя».

«Особливий статус ґрунтувався на міфах, які були закладені ще в Російській імперії, потім – у Радянському Союзі, а саме: через дислокацію в Севастополі російського Чорноморського флоту», – зазначив Чубаров у коментарі Обозревателю.

На його думку, якби не було особливого статусу міста Севастополя, нам, можливо, було б легше заперечувати Росії в можливості знаходження там Чорноморського флоту РФ.

«У подіях лютого 2014 року перші тижні основним тараном, що розбивав суверенітет України на території Кримського півострова, були гарнізони Чорноморського флоту Росії, розташовані на території півострова відповідно до договору», – резюмував лідер кримських татар.

Коментарi

Коментарiв