ІноЗМІ: Протести в Росії вдарили по слабких місцях системи правління Путіна

327
В РФ прокотилася хвиля чергових протестів

Антиурядові акції протесту в багатьох містах Росії, які з великим масштабом відбулися 12 червня, вказали на слабкі місця режиму президента Володимира Путіна. Головним із цих слабких місць є корупція. Про це ідеться в редакційній статті The New York Times «Як протестувати в Росії».

За словами авторів, російський опозиціонер Алєксєй Навальний, який і закликав до протестів, не переможе Путіна на президентських виборах у березні 2018 року. У Путіна є тверда влада, він користується величезною популярністю серед росіян і контролює російське телебачення.

«Отже, чому ці демонстрації – а вони були другими за чотири місяці – викликали загальний інтерес? Одна з причин полягає в тому, що вони (протести) доводять те, що Путін і його оточення, незважаючи на всю свою владу, не змогли змусити росіян замовкнути», – ідеться у статті.

«Не дивлячись на те, що більшість цінує привнесену Путіним стабільність або погоджується з його заявами про те, що проблеми Росії – це робота підступного Заходу, Навальний та інші критики влади зуміли мобілізувати Інтернет і соціальні мережі для підтримки активної опозиції у великих містах», – підкреслюють журналісти.

Також зазначається, що Навальний «закликав до протестів проти того, що, можливо, є найбільш уразливим атрибутом правлячої еліти: її корупції».

Автори статті також звернули увагу на те, що російський опозиціонер закликав до протестів у День Росії, коли Путін відзначає «політичну стабільність, єдність цілей і консолідацію країни»: «… Багато з протестувальників носили російські прапори, скандували «Росія без Путіна», щоб підкреслити, що вони справжні патріоти – посеред святкових натовпів і людей в історичних костюмах».

Крім того, наголошується, що попри ігнорування антикорупційних мітингів у Росії провладними ЗМІ, владі країни не вдасться «прикидатися, що протестів не було».

«Вони вдарили по слабких місцях системи правління Путіна – повсюдній корупції і відсутності відповідальності, а це те, що болісно знайоме більшості росіян у всіх куточках території країни. Тому Путін більше не зможе сподіватися на роботу вороже налаштованого Заходу», – підсумували автори.

Коментарi

Коментарiв