Україна поверне Донбас за 10 років – The Economist

354
Старший віце-президент Центру аналізу європейської політики, редактор британського журналу The Economist Едвард Лукас

Політики та експерти дають абсолютно різні прогнози щодо термінів повернення окупованих Донбасу і Криму. Чого насправді слід чекати і який із прогнозів є найбільш реалістичним – розповів старший віце-президент Центру аналізу європейської політики та редактор авторитетного британського журналу The Economist Едвард Лукас.

«Можу уявити, що так звані ДНР і ЛНР повернуться до складу України протягом десяти років. Думаю, на повернення Криму піде значно більше часу. І це станеться лише тоді, коли Україна буде дуже успішною країною з високим рівнем життя і сильними демократичними інститутами, на шляху до інтеграції або навіть з членством в ЄС», – переконаний журналіст.

«Україна 2037 року – це дуже успішна країна, а Крим – все ще пострадянський регіон на межі виживання, який дотується РФ. Це може щось змінити, але я думаю, що процес буде довгим», – заявив Лукас в інтерв’ю Апострофу.

За його словами, єдине, що може це змінити – це потрясіння для режиму в Росії. «Якщо раптом, якимось дивом, Гаррі Каспаров стане президентом Росії», Крим повернеться до складу України наступного дня.

«Однак я думаю, що така ймовірність становить близько 5% або ще менше», – додав фахівець.

Коментарi

Коментарiв