Через загострення на Донбасі без води можуть лишитися 750 тисяч дітей – ЮНІСЕФ

337
Через активізацію бойовиків на Сході України щонайменше 750 тисяч дітей можуть втратити доступ до чистої питної води

Через загострення бойових дій на сході України щонайменше 750 тисяч дітей можуть втратити доступ до чистої питної води. Про це ідеться у заяві фонду ЮНІСЕФ.

У Фонді підкреслили, що нещодавня ескалація збройного конфлікту призвела до руйнувань критично важливих об’єктів водопостачання.

«Доступ до води біля 3 мільйонів людей на Сході України залежить від об’єктів водопостачання, які зараз перебувають на лінії вогню. Ми передбачаємо, що ще більше сімей опиняться без доступу до питної води. Це створює серйозні ризики поширення захворювань та інші небезпеки для дітей», – заявила Регіональний директор ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії Афшан Хан.

«Близько 400 тис. осіб, у тому числі 104 тис. дітей, не мали доступу до води протягом 4 днів на цьому тижні, оскільки обстрілами було зруйновано 2 водоочисні станції на Південно-донбаському водогоні. Термінові ремонтні роботи були завершені ввечері 15 червня»,  – ідеться у повідомленні.

Раніше у Донецьку були пошкоджені лінії електропередач, які забезпечували енергопостачання до міської водоочисної станції, що може призвести до того, що доступ до питної води втратять більше, ніж 1 млн. людей.

«Коли об’єкти водопостачання зазнають пошкоджень, усі сторони конфлікту мають … негайно припинити обстріли критично важливих об’єктів цивільної інфраструктури», – наголосила Хан.

«ЮНІСЕФ закликає усі сторони конфлікту негайно поновити свої зобов’язання щодо припинення вогню, які вони взяли на себе у Мінських домовленостях, підписаних у серпні 2015 року, та поважати норми міжнародного гуманітарного права, у тому числі щодо забезпечення можливості безперешкодно надавати гуманітарну допомогу», – закликали у ЮНІСЕФ.

Коментарi

Коментарiв