Стало відомо, коли буде представлено «План Маршалла» для України

600
Колишній прем'єр Литви Андрюс Кубілюс розповів про перспективи "Плану Маршалла" для України

«План Маршалла» з українського питання буде представлений на саміті Східного партнерства у листопаді 2017 року. Про це заявив один із авторів документа, екс-прем’єр Литви Андрюс Кубілюс.

«Одразу після Революції Гідності про такий «План Маршалла» говорили не тільки ми, а й такі знамениті люди, як Джордж Сорос. Всі бачили, що Україні потрібна допомога, але, на жаль, далі слів це нікуди не просунулося. Тому спочатку цього року, коли підходило естонське головування в Євросоюзі, ми в Сеймі вирішили викласти свої ідеї в офіційному документі. Ми це зробили ще на початку лютого і прийняли на засіданні Сейму», – повідомив в інтерв’ю Сегодня політик.

Також він додав, що далі автори українського «плану Маршалла» пішли «по різних коридорах великих держав західного світу».

«І перший результат ми отримали в кінці березня. На голосування Конгресу ЄНП, який проходив на Мальті, ми запропонували резолюцію, де згадується «План Маршалла для України». Вона була ухвалена одноголосно і тоді ми зрозуміли, що ця ідея вже починає ставати більш реальною. Потім наша делегація разом із Ганною Гопко (головою комітету ВРУ у закордонних справах – ред.) і її колегами відправилася до Вашингтона. Пройшли там по всіх коридорах від Білого дому до Держдепу і Конгресу. Почули досить позитивні відгуки, що дійсно потрібно мати якийсь схожий на План Маршалла інструмент», – розповів один із авторів документа.

«І ось зараз ми рухаємося далі, плануємо до кінця червня поїхати в Берлін і Брюссель. Також є ціла низка конференцій, скажімо, в Лондоні на початку липня. І, нарешті, ми представимо «План Маршалла для України» на саміті Східного партнерства у листопаді, де, сподіваємося, згадка про цей документ з’явиться в підсумковій декларації саміту», – підсумував Кубілюс.

Коментарi

Коментарiв