Україна може перемогти у війні, скоротивши чисельність ворожих сил – військовий експерт

377
Суто військове вирішення проблеми (аналогічне операції «Буря» в Хорватії 1995 року) було б єдиним швидким варіантом рішення - експерт

Україна на сьогодні не готова до швидкої та рішучої наступальної операції в Донбасі, однак перемога для української сторони може полягати в радикальному ослабленні боєздатності та скороченні чисельності окупаційних військ. Таку думку висловив журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.

За словами Бутусова, з огляду на відсутність у РФ намірів припиняти війну виключно під впливом санкцій та переговорів, суто військове вирішення проблеми (аналогічне операції «Буря» в Хорватії 1995 року) було б єдиним швидким варіантом рішення.

«Однак організаційно Україна до швидкої й рішучої операції, яка мінімізувала б кількість жертв, поки що не готова. Водночас очевидно, що, коли тиск на дипломатичному фронті не буде пов’язаний із посиленням тиску на фронті війни, Москва зможе продовжувати локальні бойові дії тривалий час, багато років. Є єдина очевидна проблема Путіна – гостра нестача особового складу для окупаційних військ внаслідок різкого падіння популярності війни проти України в російському суспільстві», – пише експерт у статті для Дзеркала тижня.

На його переконання, перемога у війні для України може полягати не в глибокій наступальній операції, а в радикальному ослабленні боєздатності та скороченні бойової чисельності ворожих військ.

«Окупаційна армія не витримає втрат на рівні 200–300 найманців на місяць. Зникне бажання заробити легкі гроші, стане неможливо вербувати нове поповнення. Як тільки Кремль зрозуміє, що його військові інструменти в нинішніх умовах не працюють, Росія муситиме йти на поступки на переговорах», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв