Замість АТО в низці міст на Донбасі введуть воєнний стан – росЗМІ

319
Російські ЗМІ стверджують, що Україна оголосить воєнний стан у низці міст

План реінтеграції Донеччини та Луганщини, який розробляють в Адміністрації Президента України, передбачає оголошення воєнного стану у прифронтових містах, зокрема, у Маріуполі, та припинення АТО. Про це пише російське видання Коммерсантъ із посиланням на власні джерела серед українських політиків.

«Воєнний стан зовсім не означає, що Україна схиляється до військового сценарію. Суть змін – у тому, що якщо зараз прифронтовими містами фактично керувала Служба безпеки України, яка проводила АТО, то після прийняття закону керівні функції перейдуть до представників армії. Це дозволить більш оперативно і ефективно здійснювати оборонні та евакуаційні роботи, якщо виникне така необхідність», – ідеться у статті.

Список міст, в яких може бути оголошено воєнний стан, наразі остаточно не складено, однак, як стверджує видання, до нього можуть потрапити Маріуполь, Краматорськ, Слов’янськ, Авдіївка і Мар’їнка.

Водночас, зазначається, що план реінтеграції Донбасу передбачає низку «пільг і послаблень» для деяких контрольованих України районів Донецької та Луганської областей, а також спрощення порядку отримання жителями контрольованих бойовиками територій пенсій.

«Завдання президента – продемонструвати і Заходу, і жителям ОРДЛО добру волю Києва. Петро Порошенко не втрачає надії зробити Україну привабливою в очах жителів Донбасу, він хоче довести, що паспорт України, який дозволяє без віз їздити в Європу, краще так званого «денеерівського»,
– цитує «Коммерсантъ» одного з нардепів від «Блоку Петра Порошенка».

Коментарi

Коментарiв