Мінський формат – помилка України, якою спекулює Росія – Кравчук

373
Кравчук переконаний, що Мінські домовленості не вирішать проблем України

Україна була змушеною прийняти Мінський формат перемовин щодо розв’язання конфлікту на Донбасі, однак без нього було б ще гірше, оскільки «нормандська четвірка» нічого не вирішує. Про це заявив перший президент України Леонід Кравчук у ефірі одного з телеканалів.

«Формат був Женевським, однак Путін, на мою думку, переконав і канцлера Німеччини, і президента Франції перенести його у Мінськ. І переконав простим тлумаченням: мовляв, якщо хочете ухвалювати рішення, треба, щоб там були представники «ЛДНР», – розповів політик.

«Ми тоді не змогли передбачити, що прийнявши цих людей у Мінську, ми тим самим сказали, що у нас внутрішня, громадянська війна між тими людьми, які представляють Україну і ті, які представляють окуповані райони», – підкреслив Кравчук.

Також він додав, що Росія почала спекулювати на цих Мінських домовленостях, тобто заявляти, що вона не бере участі у конфлікті на Сході України, а лише є спостерігачем – таким собі миротворцем, який допомагає.

«Мінський формат у такому складі і з такою філософією не може допомогти Україні повернути свої території, відновити контроль над кордоном, встановити українську владу на всіх територіях. Мінський формат зможе вирішити ці питання лише за зміни його статусу: розширення учасників або підвищення статусу тих, хто бере в ньому участь», – переконаний екс-президент.

На його думку, «нормандський формат» нічого не вирішує, оскільки у ньому беруть участь очільники держав, але вони не підписують документи, а лише транслюють свої думки у Мінськ.

«Такий формат – це вимушена позиція України. Україна десь помилилася, це використали, і нас загнали у глухий кут. А у той же час ми змушені говорити, що без цього формату було би ще гірше», – наголосив політик.

Крім того, за його словами, помилка полягає в тому, що Україну проставили у незручне становище, тобто вона зобов’язалася змінювати конституцію та проводити вибори на усіх територіях. Також кожен політик читає пункти в тому порядку, який є йому вигідним.

«Однак ви не знайдете напису, що другий пункт обов’язково буде після першого», – додав Леонід Макарович щодо того, що прийняті у документі зобов’язання треба виконувати по порядку.

Коментарi

Коментарiв