Дипломат: Безвіз – це добре, однак це не механізм повернення окупованих територій

381
Дипломат запевнив, що безвізовий режим несе лише плюси для України

Надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС не несе жодних загроз для України. Одні вигоди. Наприклад, чим більше українців відвідає ЄС, тим більше буде розуміння Європи і бажання жити так, як там. Поступовий ріст кількості мандрівників матиме позитив для розвитку транспортної інфраструктури. Однак довгоочікуваний безвіз – не механізм вирішення питання повернення територій. Про це розповів очільник правління «Майдану закордонних справ» Богдан Яременко.

Експерт запевнив, що безвіз нічим не загрожує Україні. Це суцільні вигоди.

Щоправда, статус окупованих територій, за словами Яременка, ніяк не вирішується такими приємними речами, як отримання безвізового режиму з ЄС. Крім того, підкреслив дипломат, він загалом досить скептично оцінює теорію щодо того, що красива Україна може стати причиною повернення окупованих територій. Вони, вважає фахівець, будуть повертатися силовим шляхом за активної участі дипломатії.

«Безвіз – не механізм вирішення питання повернення територій. А потік людей з окупованих територій в ЄС навряд чи сильно зможе вплинути на думку європейців щодо України. Це надумані страхи», – підкреслив Яременко у коментарі 24.

«Тим більше, що люди, що там проживають, як лояльні до України, так і ні, мають специфіку – не підкреслюють своє походження. Оскільки це може призвести до проблем або з Україною, або з Росією», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв