США натякають на прямі переговори між РФ і Україною, однак вони ігнорують це – експерт

328
Експерт зауважив, що влада двох держав не веде жодних переговорів крім дивних дзвінків Путіна і Порошенка

«Робіть що-небудь, тільки робіть» – так слід сприймати позицію США, оскільки питання Донбасу перебуває поза існуючими форматами. Про це розповів директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв, оцінюючи заяву Держдепу Сполучених Штатів про те, що США готові підтримати альтернативу Мінським домовленостям, якщо цей новий формат буде виконуватися.

«Питання полягає в тому, що ведучи консультації на вищому рівні, всі сторони, пов’язані з вирішенням конфлікту на Донбасі, по суті, не зробили жодного кроку для практичної імплементації заявлених зобов’язань», – наголосив політолог.

«Від зміни доданків, набору консультантів ситуація не буде змінюватися доти, доки політична влада сторін не буде реалізовувати на практиці те, що вони підписують. Тому найбільш важливим у цих заявах є не стільки розмова про формати, скільки визнання факту: сторони багато говорять, але нічого не роблять», – додав експерт у коментарі Слову і Ділу.

Також він нагадав, що свого часу президент США Дональд Трамп заявляв, що час говорити про мирні переговори між Україною і РФ.

«США відкрито натякає, що не проти прямих переговорів між Україною і РФ. Тільки Київ і Москва ігнорують це», – підкреслив фахівець.

Він констатував, що нині між Україною і РФ взагалі відсутні будь-які публічні прямі контакти на рівні глав держав, не беручи до уваги їхніх дивних контактів телефоном і періодичних випадкових зустрічей у «нормандському форматі». Відсутній міжпарламентський переговорний процес. Відсутні контакти виконавчої влади.

«Це при тому, що мільйони наших громадян повсякденно так чи інакше контактують», – зауважив Єрмолаєв, додавши, що у суспільстві відбуваються якісь процеси, але у сферах дипломатичній і політичній не відбувається нічого.

«Звісно, з чистого аркуша історії не буде. Але доведеться шукати формулу – як жити далі? Навіть якщо політики в Києві і Москві вирішать, що «більше ніколи», це «ніколи» теж доведеться оформити. Образно кажучи, якщо шлюб закінчується, це оформлюють офіційно. В іншому разі це виглядає боягузливо», – наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв