Лариса Ніцой: Чинна влада намагається продовжити в освіті традиції «папєрєдніків»

345
Українська письменниця Лариса Ніцой

Влада, Міністерство освіти, Комітет освіти ВРУ та деякі громадські активісти хочуть продовжити в освіті політику і традиції «папєрєдніків»

21 червня в Комітеті освіти ВРУ затверджуватимуться правки до Законопроекту про освіту, а насправді прийматиметься курс України на побудову Українського світу, або ж на заморожування ситуації та подальший розвиток російської мови через формулювання «навчання мовами національних меншин поряд з державною мовою», що є неконституційним формулюванням. Бо, згідно рішення Конституційного суду України, НАВЧАННЯ (весь процес) в Українських закладах освіти може бути тільки українською мовою, а мови меншин МОЖУТЬ вивчатися.

Однак Міністерство освіти, комітет освіти ВРУ, та деякі «громадські активісти» наполегливо вже в четвертий законопроект просувають неконституційне формулювання. Пояснюють це в супереч логіці, здоровому глузду та чинному рішенню КСУ, мовляв, за правильне формулювання «навчання українською мовою і вивчення мови меншини» не проголосують депутати Верховної ради і що це начебто порушує якісь міжнародні домовленості. Мовляв, ми комусь пообіцяли, що залишимо безмежні права російській мові в країні без змін.

Засідання Комітету відбудеться 21 червня о 15.00 за адресою Київ, вулиця Грушевського 18/2.

Прошу всіх небайдужих виступити на захист рішення Конституційного Суду України, якому вже 18 років і яке систематично роками порушувалося посадовцями усіх рівнів, та вимагати привести формулювання статей і пунктів Законопроектів про освіту у відповідність до рішення КСУ та прийти під стіни парламентського комітету на Грушевського 18/2.

Українська освіта потребує невідкладних проукраїнських змін, бо саме в освіті закладається наше українське майбутнє. Тут і тепер.

Джерело: Лариса Ніцой

Коментарi

Коментарiв