Політолог: Порівняння заводу «Більшовик» із єгипетськими пірамідами – це абсурд

395
Експерт констатував, що завод "Більшовик" підпадає під закон про декомунізацію і повинен бути демонтований

Україна отримала «безвіз» і активно рухається в Європу, очищаючись від страшної комуністичної спадщини, а в цей час, захищаючи свій проект розв’язки на Шулявському шляхопроводі транспортний інженер Віктор Петрук наводить такий абсурдний і дивний з ідеологічної точки зору аргумент, що радянський завод на Шулявці – історична цінність. Про це розповів політичний експерт Валентин Гладких.

Експерт констатував, що завод  підпадає під закон про декомунізацію і повинен бути демонтований, тож порівнювати його з Єгипетськими пірамідами – абсурдно.

«Гей, панове, а ви знали, що на Шулявці є пам’ятник культурної спадщини, за значимістю не менший, ніж єгипетські піраміди? А він є! Принаймні, якщо вірити захисникам альтернативного проекту трирівневої транспортної розв’язки на Шулявці, який програв у конкурсі. Вражають своєю абсурдністю затвердження Віктора Петрука, що комуністичний завод «Більшовик» на Шулявці, а саме цех №5 – пам’ятник архітектури, який має історичну цінність нарівні з єгипетськими пірамідами і Колізеєм», – підкреслив Гладких у своєму Facebook.

Він зауважив, що це твердження ще більш дивне з точки зору ідеології.

«Після Революції гідності почалася повсюдна боротьба за людські уми, боротьба зі звичками і стереотипами. Повністю викорінилися ознаки і прояви комуністичного минулого: 2015 року заборонили КПУ, перейменували 3,5 тисячі вулиць, площ та скверів, демонтували понад 100 скульптур, меморіальних дощок, по всій країні пройшов «Ленінопад», знімають червоні зірки, серпи і молоти з воріт і стін, будівель і парканів», – зауважив фахівець.

«І ось тепер, тоді як Україна отримала «безвіз» і активно рухається в Європу, очищаючись від страшної комуністичної спадщини, Віктор Петрук, захищаючи свій проект, наводить такий абсурдний і дивний з ідеологічної точки зору аргумент, що радянський завод на Шулявці – історична цінність. А тут цех №5», – наголосив аналітик.

Також він нагадав, що проектом Петрука, який програв конкурс, передбачалося збереження заводу «Більшовик».

«І автор намагається видати це як фішку проекту, порівнюючи «Більшовик» із єгипетськими пірамідами. Ніхто не сумнівається в професіоналізмі пана Петрука, але, вибачте, не обов’язково бути фахівцем, щоб зрозуміти: де піраміди, а де – руїни радянського заводу», – підкреслив політолог.

За його словами, подібні твердження архітектора – «занадто слабкий аргумент».

«Навряд чи кияни кинуться з ентузіазмом підписувати петицію про збереження радянського покинутого заводу в центрі міста. Є багато інших, більш актуальних для столиці проблем, над вирішенням яких треба працювати. Зокрема і в сфері охорони культурної спадщини», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв