Скасування АТО – названо топ-5 нововведень законопроекту

552
Жоден із членів поки достеменно не пояснює, що означатиме скасування АТО

У законопроекті про «Особливості державної політики з відновлення державного суверенітету на Донбасі», що передбачає і зміну формату антитерористичної операції, є п’ять нововведень щодо врегулювання військового конфлікту на Сході України. Про це пише Сегодня.

Відповідно до документа, буде оновлена правова база, а військам нададуть можливість тримати зброю і боронити державу. Крім того, відбудеться перехід від проведення АТО до військового режиму.

Також, згідно із законопроектом, планується створення єдиного Штабу, який буде підпорядковуватися президенту і куди увійдуть СБУ, ЗСУ, Національна поліція, Нацгвардія, ДержНС та інші відомства. Президенту нададуть право оголошувати надзвичайний або воєнний стан в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Водночас, жителям тимчасово окупованих терористами територій спростять оформлення документів, дозволів та свідоцтв, пільг і пенсій.

Нардеп від «БПП», член робочої групи Володимир Ар’єв пояснив, що ухвалення законопроекту закріпить перехід до формату повномасштабного воєнного стану, оскільки режим проведення АТО застарів.

Можливо, за його словами, ітиметься про формат впровадження локальної війни з можливістю для президента мати підпорядкування всіх силових структур на території Донецької та Луганської областей (в єдиний Штаб, створення якого передбачається законопроектом – ред.), щоб запобігти замороженому стану конфлікту.

У свою чергу, представник президента в парламенті Ірина Луценко заявила, що законопроект дасть право президенту вводити на окупованій території режим надзвичайного або воєнного стану.

Однак, про точні формулювання, чи буде це «воєнний стан», або «режим воєнного стану», або формат «локальної війни» жоден із членів робочої групи поки не говорить.

Коментарi

Коментарiв