Дацюк: Олігархи роздеруть державу на маленькі республіки, якщо нічого не зміниться

644
За словами Сергія Дацюка, є два сценарії щодо існування олігархічного ладу в Україні

Українська держава – упокорена олігархами. Народ більше не тяжіє до своєї величі. Якщо так триватиме надалі, на країну чекають два варіанти розвитку подій: або олігархи розділять країну на окремі республіки, або ж українці «зметуть» чинний режим і через постійні люстрації нарешті приведуть до влади стратегічно компетентних керівників. Такий прогноз зробив відомий український філософ Сергій Дацюк.

Як зауважив Дацюк, іще у другій половині минулого століття українці тяжіли до величі своєї держави, борючись одночасно із щонайменше трьома ворожими державами. Сьогодні ж ми отримали упокорену олігархами пасіонарність.

Відтак, переконаний експерт, є кілька шляхів подальшого розвитку держави. Перший – власне олігархічний. Мовляв, якщо суспільство не хоче «виходити на антиолігархічний майдан», країна просто перетвориться на окремі республіки

«Буде республіка Коломойського, Ахметова чи якісь бурштинові утворення. У результаті, державний бюджет зніме із себе соціальні функції, і їх доведеться перебрати олігархам у своїх квазі-державах. Та це теж непоганий варіант, оскільки із цими шматками Росія нічого не зможе зробити», – підкреслив філософ в ефірі ZIK.

За його словами, існує і інший сценарій – силовий. При ньому українцям доведеться просто змести увесь нинішній режим і проводити періодичну та часту люстрацію.

«Тобто, вибори до парламенту відбуватимуться кожних два роки. За три цикли ми повністю оновимо владу, адже нарешті прийдуть люди із стратегічними компетенціями. Лише тоді Україна отримає шанс на успіх», – пояснив фахівець.

На його переконання, «покоління, яке нюхнуло корупції» і без того відійде. Однак постійна люстрація лише прискорить процес.

«Якщо ми не запускаємо цього пришвидшення, просто доведеться чекати чергових виборів. Однак при такому розкладі держава втратить щонайменше п‘ять років», – наголосив Дацюк, додавши, що нині уже з‘являються люди, які мають стратегічне бачення розвитку держави. І нехай їх не так багато, та саме це покоління вирішуватиме основні питання.

«Дуже смішно, коли ми ставимо якісь цілі і не можемо до них дійти. Ми хотіли електронного декларування, та його не отримали. Ми бачимо злочинців, але нічого не можемо із ними зробити», – констатував експерт.

За його словами, в України немає навіть десяти років, щоб пройти цей еволюційний шлях. Якщо нічого не зміниться, держава просто перестане існувати.

«Мусимо забезпечити прихід до влади стратегічно компетентних людей та почати долати інтелектофобію в уряді. Оскільки без цього нікуди не просунемось. У Європі та Росії уже починаються процеси фрагментації держави, тож їм скоро буде не до України. Та, на відміну від Росії, Україна має шанс зберегтись, адже у нас уже починає проявлятись еліта із певними етичними вимогами. Ідеться про тих, хто прийшов з фронту. І це наша перевага», – підсумував філософ.

Коментарi

Коментарiв