Якщо суддям не можна знижувати пенсії, то чому іншим українцям – можна? – нардеп

835
Нардеп Леонід Ємець розповів про серйозні недоліки пенсійної реформи

Не може бути так, щоб людина йшла працювати на одних умовах, а в якийсь момент держава казала: ні, ми цей суспільний договір порушимо в односторонньому порядку.. Якщо держава анонсує рівноправність у партнерстві, то чому людина має бути обмежена у своїх правах? Таку заяву зробив нардеп Леонід Ємець, коментуючи ідею пенсійної реформи і пункт про те, що медики і вчителі не мають пенсійних преференцій.

Як зауважив Ємець, коли люди працюють, щоб відкладати гроші на пенсію через відповідні умови роботи, то розраховують, що цей суспільний договір буде дотримано.

«Ми можемо говорити, чи це справедливо, чи ні, але Конституційний суд відповідь на це дав. При тому виходив із меркантильних думок. Він ухвалив рішення про гарантії соціального захисту суддів. У цьому рішенні він визначив, що гарантії суддів, визначені законом, не можуть бути зменшені. Тобто пенсії для суддів не можна зменшувати», – підкреслив нардеп в ефірі ZIK.

Відтак, стверджує він, закон Верховної Ради, яким було скасовано суддівські пільги, визнано таким, який не відповідає Конституції.

«Відповідно – закон тепер має бути змінений. Те ж має стосуватися і інших професій. Адже, якщо логічно визначити, то судді є такими ж працівниками, як і вчитель, вихователь, металург. Усі професії у державі є важливими, а не одна», – резюмував парламентар.

Коментарi

Коментарiв