САП і НАБУ хочуть ув’язнити нардепа Розенблата на 12 років – текст подання

357
Нардепа Розенблата хочуть посадити на 12 років

Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме у суді 12 років ув’язнення з конфіскацією майна для народного депутата від «БПП» Борислава Розенблата як для особи, яка вчинила особливо тяжкий корупційний злочин.

Про це ідеться у поданні САП до Верховної Ради з проханням надати дозвіл на затримання нардепа, текст якого є в розпорядженні Української правди.

Відповідно до документа, Розенблата звинувачують в тому, що отримав хабар у розмірі 200 тисяч доларів від людини на прізвище Сивоконь К.С. для себе та ще трьох осіб. За ці гроші він повинен був вплинути на рішення посадових осіб Держслужби геології і надр та місцевої влади про надання ТОВ «Укртехдобич» спецдозволів на користування надрами.

У ГПУ стверджують, що зібрали 31 доказ, який доводить корупційну діяльність депутата.

«Зібрані щодо Розенблата Б.С. докази дають достатньо підстав підозрювати його у вчиненні особливо тяжкого кримінального злочину, за який законом передбачено позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна», – ідеться у поданні.

Серед найцікавіших доказів, що зібрало слідство, аудіо- та відеозаписи, на яких Розенблат спілкується з іншими учасниками злочинної схеми. Зокрема, на кількох записах ідеться про підписання законопроектів 5436 і 5437.

Як відомо, ці законодавчі ініціативи пропонують внести зміни до Податкового та Митного кодексів щодо оподаткування видобутку бурштину та звільнення від податків осіб, що ввозять в Україну обладнання для промислового видобутку бурштину.

Крім того, доказами слугують декілька протоколів, які засвідчують отримання Розенблатом хабарів за пособництва таких собі Ярощука Б.В. та Адобаша В.В.

Із огляду на вищезазначене Спеціалізована антикорупційна прокуратура за підтримки Генеральної прокуратури просить ВРУ дати дозвіл на затримання депутата і попереджає, що відносно Розенблата в подальшому може бути застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

«В органу досудового розслідування є обґрунтовані підстави вважати, що можлива втеча народного депутата України Розенблата Б.С. з метою ухилення від кримінальної відповідальності», – зазначається у поданні.

Під текстом подання стоять підписи очільника САП Назара Холодницького і Генпрокурора Юрія Луценко.

Коментарi

Коментарiв