Українці вимиратимуть як нація у разі непроведення медичної реформи – експерт

336
Влада виділяє на медицину 60 мільярдів, які так і не доходять до хворих

Непроведення медичної реформи продовжить тримати показники смертності на високому рівні. Про це розповів член команди із медичної реформи Міністерства охорони здоров’я України Юрій Джигир.

«Ситуація погіршуватиметься, якщо стан справ у системі охорони здоров’я не зміниться», – переконаний Джигир.

Він також навів дані, оприлюдені Світовим банком 2009 року. Дослідження показало, що Україна має рівень смертності на рівні країн Центральної Африки. У багатьох країнах африканського континенту немає достатньої кількості лікарень, що не скажеш про Україну.

Експерти стверджують, що основною бідою нинішньої системи є недоступність до складного і коштовного лікування та застаріла система фінансування. Про це ідеться у сюжеті 24.

Так, за словами Юрія Джигира, бюджет України фінансує медицину на рівні 60 мільярдів гривень, однак люди продовжують гинути. Дослідження показують, що грошовим вливанням ситуацію не виправиш.

Відтак, основне завдання реформи – витрачати наявні 60 мільярдів так, аби ці кошти йшли на лікування громадян, а не на фінансування медичних закладів.

«Спочатку ми хочемо створити базис, бо в нас навіть немає потрібних інструментів. Реформа є складною, простих рішень в нашій ситуації вже не може бути», – переконаний фахівець.

Однак, додав він, якщо не почати зведення цього фінансового фундаменту для реформи, то українці продовжуватимуть вимирати, як нація.

Коментарi

Коментарiв