Якщо Захід змінить політику щодо Росії: основні загрози для України

452
Експерти пояснили, чим Україні загрожує зміна політики Заходу

Європейські експерти розглянули чотири можливі сценарії розвитку майбутньої політики ЄС щодо Росії та наслідки дій Євросоюзу для України. Про це пише Радіо Свобода з посиланням на дослідження європейського аналітичного центру «European Council on Foreign Relations».

Автори дослідження Ґустав Ґрессель і Фредрік Весслау переконані, що серед небезпечних сценаріїв у випадку зміни політики ЄС щодо Росії можуть бути такі: Євросоюз може змусити Україну виконати Мінські домовленості на умовах, вигідних Росії; ЄС вирішує залишити все як є, а це призведе до «замороження» конфлікту; скасування санкцій та кінець підтримки для України; укладення угоди між великими державами.

Зокрема, у випадку виконання Мінських домовленостей на російських умовах – для Кремля це було б великою перемогою, оскільки це б дало Росії можливість збільшити військову присутність на Донбасі та спробувати посадити сепаратистів на місця у ВР.

Водночас, вважають експерти, це б призвело до масштабних протестів, які для Кремля стали б можливістю захопити Київ та інші регіони.

За словами авторів, якщо дійде до «замороженого конфлікту» – в Україні почалося б гальмування впровадження реформ. А далі б погіршилось управління державою, тому ОРДЛО перетворилися б на об’єкти диктатури Росії.

«Окуповані території перетворяться на «святині для контрабанди наркотиків та торгівлі людьми, відмивання грошей, підробок та кіберзлочинності», – спрогнозували фахівці.

У тому ж разі, якщо США та ЄС вирішать скасувати санкції щодо Росії, для України це означатиме політичну нестабільність – постійну зміну влади та погіршення стану демократії.

Якщо ж США та Росія захочуть укласти договір про стратегічне співробітництво задля боротьби проти тероризму – Україна опиниться під сферою впливу Москви.

«Тоді б Кремль через дипломатичних представників запропонував би Україні офіційно відмовитися від вступу в ЄС та НАТО, приєднатися до Євразійського економічного союзу, погодитися на співробітництво з Росією в сфері безпеки та надати згоду на розміщення російських військових на території України, а також офіційно визнати Крим «російським», – ідеться у підсумку.

Коментарi

Коментарiв