Україна поверне окуповані Крим і Донбас приблизно через 10 років – політолог

750
На переконання експерта, деокупація Донбасу можлива, однак не тоді, коли Україна у стані "олігархічного договорняка"

Україна зможе повернути окуповані території Донбасу і Крим приблизно за 10 років. Такий прогноз зробив політолог, аналітик Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

«Я – оптиміст, і вважаю, що в середньостроковій перспективі – не більше 10 років – Україна зможе повернути Донбас і Крим, якщо вона цього захоче. Але я не вважаю, що візова лібералізація буде ключовим моментом цього повернення. Ключовим моментом є те, чим стане Україна через 5-10 років. Якщо це буде потужна держава з ефективною економікою і можливостями для людей до самореалізації, повернення Криму і Донбасу буде всього лише питанням бажання самої України», – підкреслив експерт в інтерв’ю Апострофу.

Однак, додав він, якщо Україна залишиться в стані «олігархічного договорняка», то в такому випадку від України нічого не буде залежати.

За словами Тишкевича, реінтеграція Донбасі можлива, питання лише стоїть в тому, на яких саме умовах.

«Якщо в Києві захочуть зробити Донбас частиною України, то цьому нічого не перешкоджає. Основна теза російських політиків: Донбас – це Україна. Тому реінтеграція на умовах Росії можлива буквально через 24 години», – переконаний аналітик.

Для цього, стверджує він, Порошенку доведеться погодитися на особливий статус Донбасі у провести вибори. Щоправда, при такому сценарії Донбас лише формально стане частиною Україною, але там так і залишаться «колишні підлеглі «Гіві» і «Мотороли».

«Реінтеграції на українських умовах, з відсіканням терористичного елемента, збереженням безпеки для політичної системи, яка тільки починає вибудовуватися, в найближчі півтора року я не бачу», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв