Усі нардепи повинні бути без депутатської недоторканності – Касько

672
Касько переконаний, що нардепи повинні бути без депутатської недоторканності

Процедура отримання дозволу на зняття депутатської недоторканності – це доволі формальна стадія у кримінальному провадженні щодо окремої категорії осіб, у цьому випадку щодо народних депутатів. Про це розповів колишній заступник генерального прокурора України Віталій Касько на тлі спроби ГПУ притягнути до відповідальності Борислава Розенблата, Максима Полякова, Євгена Дейдея, Андрія Лозового та Олеся Довгого.

 «Треба враховувати, що ця процедура – отримання дозволу на зняття депутатської недоторканності – це одна і така доволі формальна стадія у кримінальному провадженні щодо окремої категорії осіб, у цьому випадку щодо народних депутатів. Комітети ВРУ не вирішують питання про винність чи невинуватість особи, вони не вирішують питання про належність, достатність і допустимість доказів. Вони приймають доволі формальне рішення. Тому, мені здається, що говорити про те, чим зараз закінчаться ці кримінальні провадження, дуже і дуже рано», – підкреслив Касько в ефірі ZIK.

Також він нагадав, що у 2014-2015 роках усі були свідками звернень щодо подань на зняття депутатської недоторканності, які нічим не закінчилися.

Відтак, додав екс-заступник генпрокурора, слід дати юридичним процедурам попрацювати, щоб побачити, що саме пред’являють, і якими доказами це підтверджують.

«Дуже би хотілося, щоб усі народні депутати жили без депутатської недоторканності, загальної недоторканності за вчинення будь-яких діянь, тому що навіть більшість тих депутатів із коаліції, які балотувалися, вони свої програми будували на тому, що знімуть депутатську недоторканність. І потрапили у парламент завдяки таким гаслам», – заявив експерт.

«На сьогоднішній момент така недоторканність існує, вона не зведена хоча б до функціональної недоторканності, яка пов’язана саме із депутатською діяльністю, а залишається загальною. Тому, я думаю, що це ще одна проблема», – резюмував Касько.

Коментарi

Коментарiв