Медіаексперт: Скандальне затримання редактора «Страны.ua» – не політичне

606
Головного редактора видання "Страна.UA" затримали за хабарництво

Будь-хто, хто скоїв кримінальний злочин, має бути притягнутий до відповідальності згідно із чинним українським законодавством. Ні в кого не має бути індульгенцій з цього приводу. Таку заяву зробила очільниця Інституту масової інформації Оксана Романюк, коментуючи затримання редактора сайту «Стана.UA» Ігоря Гужви.

«У цьому випадку ми маємо не політичну заяву. Є офіційна заява посадової особи про те, що був вчинений кримінальний злочин і про те, що у цій справі є фото- і відеодокази. Згідно із національним законодавством порушено кримінальну справу і проводяться слідчі дії. Тому ми спостерігаємо за цим кейсом, чекаємо на оприлюднення доказів», – зазначила Романюк у коментарі 24.

«Якщо дійсно буде виявлено факт скоєння кримінального злочину, жодна міжнародна організація не візьметься за цю справу, бо це не матиме жодного стосунку до свободи слова. Скоєння злочину є скоєння злочину. Ці речі потрібно розділяти», – підкреслила фахівець.

За її словами, затримання Гужви не має вплинути на роботу «Страны.ua».

«Затримали Гужву, однак сайт не заблокований. У мене дуже великі сумніви, стосовно того, що він був дійсно інвестором цього сайту, як він про це заявляв. Думаю, там ще є свої інвестори. Якщо вони будуть зацікавлені у тому, щоби цей проект продовжував функціонувати – він продовжить функціонувати», – підсумувала експерт.

Нагадаємо, ввечері 22 червня у Києві затримали головного редактора інтернет-видання «Страна.ua» Ігоря Гужву. Генеральна прокуратура України звинувачує його у вимаганні та отриманні хабара в розмірі 10 тисяч доларів.

Пізніше стало відомо, що це був лише перший транш, а загалом сума хабара становила 20 тисяч доларів за те, що він не поширюватиме компрометуючої інформації на нардепа-радикала Дмитра Лінька.

Коментарi

Коментарiв