В Україні потрібен надзвичайний стан в інформаційній галузі – юрист

600
Юрист, експерт-кримінолог Ганна Маляр

Низка ЗМІ в Україні займають проросійську позицію. В цій ситуації треба бути чесними й визнати, що у нас відсутнє законодавство, яке би дозволяло закривати ЗМІ чи обмежувати їхню діяльність. Про це розповіла юрист, експерт-кримінолог Ганна Маляр, аналізуючи ситуацію довкола затримання головного редактора видання «Страна.ua»

За словами Маляр, вплинути на ЗМІ можна лише за допомогою Кримінального Кодексу, де встановлена відповідальність за заклики до повалення конституційного ладу чи посягання на територіальну цілісність.

«Провина влади в тому, що у нас не напрацьовані норми інформаційної політики в умовах війни. Законодавча база виявилася не готовою до таких викликів та не забезпечує інформаційну безпеку нашої країни. Має бути запроваджений надзвичайний або спеціальний стан в інформаційній сфері. Такий би стан передбачав і особливий режим управління в інформаційній сфері на період війни, АТО», – зауважила фахівець у коментарі Слову і Ділу.

Вона запевнила, що в умовах спеціального режиму Україна могла би накладати обмеження на телеканали та інші медіа.

«Проблема в тому, що для цього треба створювати норми. До того, як будуть створені ці норми, всі наші претензії та хвилювання лежать виключно в морально-етичній, а не в правовій площині», – наголосила юрист.

Поки, стверджує вона, робити висновки з цієї справи недоцільно.

«Потрібно зважати на другу сторону. Є потерпілий, з якого вимагали гроші. Незрозумілим залишається поки: це вимагання чи хабар? Це різні речі. Однак, дійсно, коли відкривають провадження проти політиків, журналістів, редакторів – будуть підозри, що справа може лежати в площині переслідувань. Знаючи це, правоохоронці повинні відповідально ставитися до всієї інформації, яку оприлюднюють, та бути більш переконливими в доказах», – підсумувала експерт.

Коментарi

Коментарiв