ЦВК РФ: Навальний не має права балотуватися у президенти Росії

373
Схоже, Кремль навіть не допустить до виборів опозиціонера Навального

Російський опозиціонер Алєксєй Навальний не може балотуватися в президенти Росії, оскільки має непогашену судимість. Про це заявила російська Центральна виборча комісія.

У лютому 2017 року Навальний був засуджений до п’яти років позбавлення волі умовно у справі про розкрадання в компанії «Кіровліс». Про це нагадує Радіо Свобода.

Згідно з законодавством, обиратися в такому випадку людина має право через 10 років з дня зняття чи погашення судимості за вчинення тяжких злочинів, 15 років – за скоєння особливо тяжких злочинів, йдеться в заяві ЦВК Росії.

У документі ЦВК також зазначено, що створення «штабів» для підтримки Навального перебуває за рамками офіційної виборчої кампанії, оскільки нині вона ведеться, а офіційне висунення кандидатів у президенти на виборах Росії 2018 року стане можливим тільки починаючи з грудня 2017 року.

Також слід додати, що Навальний у грудні минулого року заявив про намір брати участь у виборах президента Росії 2018 року. Незважаючи на обвинувальний вирок у справі «Кіровлісу», політик вирішив продовжити виборчу кампанію.

Коментарi

Коментарiв