Нестача коштів і війна – найактуальніші проблеми мешканців Півдня та Сходу (опитування)

493
Нестача коштів - одна з головних проблем для багатьох українців

Для більшої половини (55%) мешканців Сходу і Півдня України найактуальнішою є проблема з нестачею коштів на їжу та комунальні послуги. Ще 32% хвилює завершення війни на Донбасі. Результати відповідного опитування мешканців восьми областей Півдня та Сходу України, яке було проведено на початку 2017 року компанією GfK, оприлюднив Інститут масової інформації.

Серед актуальних проблем також є пошук роботи, що давала б достатній дохід (26%), здоров’я (23%) і нестача коштів на дорогі товари, як-от побутова техніка (20%). Водночас отримання освіти є актуальним лише для 4% мешканців.

Протягом останнього року в Луганській та Донецькій областях, на відміну від інших, помітно зросла проблема з нестачею коштів на їжу та комунальні послуги: якщо у 2016 році про неї заявляли 47% мешканців українського Донбасу, то у березні 2017 року – вже більше половини (60%).

Крім того, зросла і гострота проблеми із завершенням війни (із 45% до 53%), у той час як для решти областей вона навіть дещо зменшилася (із 29% до 28%).

У низці прифронтових міст Донбасу проблема війни значно перевищує актуальність нестачі коштів. Наприклад, 92% опитаних у Волновасі, майже дві третини  у Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному заявили, що завершення війни є найбільш актуальною проблемою для них, тоді як нестача коштів є гострою для 89%, 54% та 45% респондентів відповідно.

Порівняно з 2016 роком, частка бідних (які повідомили, що вимушені заощаджувати на їжі) залишилися на однаковому рівні для опитаних мешканців усіх областей (19%). Проте частка бідних у Донецькій та Луганській областях помітно зросла (із 27% до 37%) та є вдвічі більшою, ніж у решті областей (37% проти 16%).

У всіх містах Донецької та Луганської областей частка тих, хто заявив про необхідність заощаджувати на їжі, є значно більшою, ніж у містах в інших областях. У Маріуполі цей показник склав майже половину (48%, а в порівнюваному Кривому Розі Дніпропетровської області – лише 7%), у Старобільську – 42%, у Волновасі та Бахмуті – більше третини (по 35%), у Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному – майже третину (29%), у Слов’янську та Краматорську – чверть (26%).

Коментарi

Коментарiв