«Друзі» Гужви спільно працювали проти України на кремлівських окупантів – політолог

440
На думку експерта, затриманого Гужву захочуть врятувати у будь-який спосіб, однак цього разу йому не пощастило

Спроби називати затримання редактора «Страны.UA» Ігоря Гужви обмеженням свободи слова не витримують критики, якщо подивитися на рейтинги міжнародних агентств щодо рівня цієї свободи в Україні. Про це розповів український політолог Валерій Димов.

«Рейтинги Transparency International і Нuman rights watch говорять, що в Україні є не повний, але достатній рівень свободи слова», – підкреслив фахівець.

На його переконання, затримання Гужви та обшук був здійснений пізно ввечері, аби отримати ефект неочікуваності для збереження доказів по кримінальній справі.

«Лінія захисту адвокатів, безумовно, мала би ґрунтуватися на тезі, що затримання Гужви – це тиск на свободу слова. Це єдина можлива аргументація з їх боку», – висловив думку у коментарі 24 Димов.

Крім того, він нагадав, що значна кількість тих, з ким співпрацював Гужва за останні роки, зараз перебувають на території нашого північно-східного сусіда.

«Усі його друзі зараз перебувають у Росії – Чаленко, Корнілов, Копатько. Раніше вони працювали спільно проти України на кремлівських господарів», – заявив політолог.

За його словами, Гужву захочуть врятувати у будь-який спосіб, однак цього разу йому не пощастило, оскільки прокуратура навчилася на власних помилках, коли затримувала колишніх представників влади без належних доказів.

Нагадаємо, 22 червня у Києві затримали головного редактора інтернет-видання «Страна.ua» Ігоря Гужву. Генеральна прокуратура України звинувачує його у вимаганні та отриманні хабара в розмірі 10 тисяч доларів.

Пізніше стало відомо, що це був лише перший транш, а загалом сума хабара становила 20 тисяч доларів за те, що він, нібито, не поширюватиме компрометуючої інформації на народного депутата від Радикальної партії Дмитра Лінька.

Коментарi

Коментарiв