Донбасу загрожує катастрофа гірша, ніж Чорнобиль – журналіст

668
Донбасу загрожує страшніша за чорнобильську катастрофа?

На Донбасі назріває екологічна катастрофа – страшніша навіть за чорнобильську. Таку заяву зробив військовий журналіст Костянтин Машовець.

За словами журналіста, на Донбасі відбуваються цілком реальні просідання цілих пластів, викид на поверхню засмічених технічних вод. І екологічна катастрофа може охопити регіон масштабом від Азовського моря до Ростова-на-Дону включно. Справа в тому, що реально водовідлив здійснюється там зараз тільки на деяких шахтах.

«Нижні ж горизонти вже затоплені. А враховуючи, що на одній із шахт колись був проведений ядерний вибух… 1979 року в Єнакієвому на шахті «Юних комунарів» був проведений атомний вибух, який за потужністю можна порівняти з Хіросімою. На місці вибуху утворилася капсула діаметром 29 м, заповнена водою з цезієм і стронцієм. Це радіоактивні матеріали з дуже великим терміном напіврозпаду», – нагадав Машовець в інтерв’ю Апострофу.

Він додав, що сьогодні «Юнком» уже затоплений шахтними водами. Він був найнебезпечнішою шахтою з точки зору газонасиченості, й цим атомним вибухом шахту намагалися дегазувати.

«Але нічого у них не вийшло. Вибух, правда, втратив енергію на 100 м від епіцентру, бо це був підземний вибух. Однак наслідки цього вибуху в геологічному відношенні дуже небезпечні. Загазованість і затоплення одночасно – можете уявити собі, чим це загрожує? Це буде гідроудар по поверхні на Донбасі, який можна порівняти за силою з землетрусом у 3-4 бали. У результаті – солончаки, порівнянні за відсутністю життя з північним Кримом», – розповів журналіст.

Відтак, заявив він, можливе просідання на 15 тисячах квадратних кілометрів. І це транскордонні ризики, тобто станеться це в більшій мірі за межами території України.

«Часу дуже мало. Дають від 5 до 10 років. Якщо цю байду не припинити. А просідання вже почалося», – підкреслив Машовець.

За його словами, процес уже оборотний.

«Дуже велику роль у цьому зіграли саме військові дії. Підприємства позакривалися, вийшла з ладу техніка, яка здійснювала водовідлив. І це дуже погано. Брудна шахтна вода з високим вмістом солей вже зараз робить непридатними для пиття 80% резервних джерел питної води в Донецькій області», – наголосив фахівець.

Коментарi

Коментарiв