Росія спробує захопити ще одну частину України – Тимчук

1701
Експерт зробив невтішний прогноз щодо спроб Росії захопити нові території

2018 року Росія може спробувати захопити неокуповану частину Луганської області. Усе тому, що Кремль зацікавлений у використанні газотранспортної інфраструктури в Україні у зв’язку з відновленням проекту «Турецький потік», згідно з яким газ поставлятиметься з Росії до Туреччини і Південної Європи. Такий прогноз зробив народний депутат України, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

Як зауважив Тимчук, стабільне функціонування будь-якого південного маршруту транспортування газу Росією неможливе без інфраструктури, яка розташована в Україні.

«Зокрема, в місті Новопсков (Луганська область) розташований другий за величиною і значущістю для української ГТС газовий хаб… Раніше вся ця інфраструктура входила до складу УМГ «Донбастрансгаз». Перше, що зробили російські окупанти після встановлення стабільної лінії фронту взимку 2015 року – за допомогою фахівців «Газпрому» взяли під повний контроль інфраструктуру «Донбастрансгаз» на території так званих ЛДНР», – підкреслив нардеп у своєму Facebook.

Відтак, додав він, непідконтрольною «Газпрому» залишилася тільки ділянка на півночі Луганщини.

Окрім того, експерт розповів про факти спроб фальсифікації виборів до Верховної Ради, які проходили в окрузі №114. Цей округ який включає Біловодський, Марківський, Міловський, Новопсковський, Слов’яносербський, Станично-Луганський райони і частину Новоайдарського району.

«Опоблок» має в тому регіоні значний вплив на місцеві ради. У випадку серйозної дестабілізації обстановки в Києві (політична криза та ін.) або загострення в інших регіонах, там би був розіграний «кримський сценарій»: сепаратистські рішення місцевих рад з наступним введенням російських військ під виглядом «самооборони»/»ополчення», – переконаний фахівець.

За його словами, окупація нової території неминуче спровокувала б поглиблення політичної кризи в Україні, що дало б можливість інтервентам закріпитися.

Однак, додав він, рік тому завдяки втручанню силовиків фальсифікація на користь кандидата від «Газпрому» не пройшла.

«Але це не означає, що питання знято. Оскільки для Кремля завдання не вирішене, а час підтискає. Запускати «Турецький потік» у таких умовах – значить частково залежати від рішень Києва. Із огляду на пресинг, який Україна зараз робить на «Газпром», навряд чи росіян потішить зазначена перспектива», – пояснив Тимчук.

«У цей момент обстановка в окрузі більш-менш стабільна. Однак є ризик, що 2018 року Росія зробить спроби дестабілізації ситуації для захоплення цієї території. Тобто розгойдування може початися вже восени. Це може бути приурочено до виборів президента РФ, оскільки на одному «кримнаші» Путіну стає дедалі складніше виїжджати», – підсумував нардеп.

Коментарi

Коментарiв