Путін веде війну за виживання, тому він не готовий іти на компроміси – ІноЗМІ

558
Французький політолог переконана, що Путін не готовий іти на компроміси

Причини військової інтервенції російського президента Владіміра Путіна в Україну першочергово пов’язані з проблемами самої Росії. Таку думку в інтерв’ю для німецької газети Frankfurter Rundschau висловила експерт із питань Росії Інституту досліджень політики Sciences Po Марі Мендрас.

«Я кажу про те, що Путін веде війну за виживання. Це і послужило причиною для його вторгнення: врятувати себе і залишитися при владі», – заявила Мендрам.

За її словами, Путін засумнівався ще в грудні 2011 року, коли багато росіян вийшли на вулиці, протестуючи проти фальсифікацій на виборах.

Коли ж в Україні почався Майдан, це відразу стало загрозою для режиму Путіна і його влади. У підсумку він відреагував не так, як у період Помаранчевої революції 2004 року.

«Путін побоювався, що Росія потрапить в ізоляцію, якщо Україна стане самостійною і зблизиться із Заходом. Він і російське керівництво відчули загрозу. Вони побоювалися активного протестного руху. І анексія Криму була сприйнята багатьма росіянами як перемога. Однак сьогодні цього замало, аби гарантувати Путіну владу», – підкреслила політолог.

Вона переконана – у Заходу немає можливості щось виправити у відносинах з Росією, оскільки європейські політики випробували всі методи, які, утім, ніяк не вплинули на поведінку глави Кремля.

До того ж, зауважила вона, щодо вирішення української кризи російський президент не запропонував жодних нових рішень.

«Я вважаю, що Путін не готовий йти на будь-які компроміси», – заявила фахівець.

Крім того, вона висловила переконання, що покращення стосунків між РФ і США за Дональда Трампа не буде, тому що чинний уряд Сполучених Штатів налаштований щодо Росії так само критично, як і уряд Барака Обами.

Коментарi

Коментарiв