Нардеп Яценко записав кілька елітних квартир і палац на тестя

362
Нардеп Яценко щедро одарував свого тестя

Колишній «регіонал», а нардеп від «Відродження» Антон Яценко записав на тестя палац площею 1,5 тисячі квадратних метрів і низку елітних квартир. Про це ідеться в розслідування програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Усю нерухомість тесть отримав у подарунок від Яценка.

Насамперед ідеться про палац у елітному селищі Козин під Києвом: на 1,33 га землі розташовані будинок загальною площею 1 520 кв. м., професійний тенісний корт, басейн і т. д.

Журналісти встановили, що народний депутат до електронного декларування здавав порожні декларації і тільки нещодавно задекларував користування цим маєтком. Власником будинку наразі значиться тесть Антона Яценка – Іван Кравчук – відповідно до договору дарування від серпня 2010 року.

Окрім цього маєтку, як свідчать результати розслідування, на Кравчука записана ще ціла низка нерухомості, загальною вартістю близько 8 млн доларів:

– дві квартири на вул. Грушевського 9а, загальною площею понад 500 кв. м і вартістю близько 2,2 млн доларів;

– квартира на бульварі Шевченка 11 площею 98 квадратів, ринкова вартість – близько 400 тис. доларів;

– за цією ж адресою зареєстровані нежитлові приміщення на 788 кв. м, актуальна ринкова ціна невідома, однак згідно з оцінкою на момент набуття у власність нерухомысть коштувала близько 730 тис. доларів;

– половина офісної будівлі на вул. Саксаганського 119, 484 кв. м. Журналісти кажуть, що офіси тут зараз продаються по 2 тис. доларів за квадрат, а це значить, що частка Івана Кравчука вартує близько мільйона;

– нежитлові приміщення на вул. Січових Стрільців 50, 5,4 тис. кв. м, актуальна ринкова вартість невідома, однак згідно з оцінкою на момент набуття у власність – 3,64 млн доларів.

При цьому журналісти з’ясували, що сам тесть Антона Яценка разом з тещою мешкають у звичайному будинку в селі Маковище Макарівського району Київської області. З журналістами спілкуватися принципово відмовляються.

За словами авторів програми, коментувати походження майна та рід занять тестя Яценко не захотів, наголосивши, що тесть – не публічна особа і не чиновник, а відповідно – не підпадає під електронне декларування.

Водночас, за інформацією журналістів-розслідувачів, попереднім власником маєтку в Козині був сам нардеп Яценко, який 2010 року переоформив будинок на тестя за договором дарування.

Решту нерухомості Іван Кравчук також отримав у подарунок протягом двох днів – частину одночасно з козинським будинком, а частину через день. Попереднім власником мінімум 3 об’єктів (квартири на Грушевського, квартири й одного з комерційних приміщень на Шевченка) також був Антон Яценко.

У програмі нагадали, що Яценко є народним депутатом уже третє скликання поспіль, у 2007 році пройшов у парламент від «БЮТу», потім – від Партії регіонів, нині – в депутатській групі «Відродження». Найбільше Яценко відомий своєю діяльністю у галузі держзакупівель, де, як заявляють журналісти, був причетний до низки корупційних схем національного масштабу.

https://www.youtube.com/watch?v=p3Kwt9N81ts

Коментарi

Коментарiв