Чим небезпечна любов росіян до Сталіна: пояснення соціолога

554
Більшість росіян назвали Йосипа Сталіна найвидатнішою особистістю всіх часів і народів

Результати соціологічного дослідження серед росіян, в якому більшість із опитаних назвали Йосипа Сталіна найвидатнішою особистістю всіх часів і народів, є страхітливими, однак не надзвичайними. Таку думку висловив соціолог, доктор філософських наук Лев Гудков, повідомляє Крим.Реалії.

Нагадаємо, за Сталіна свої голоси віддали 38% респондентів, у той час, як президента Росії Владіміра Путіна найвидатнішою особистістю назвали 34% опитаних.

За словами Гудкова, це цілком очікуваний результат.

«Давно вже було зрозуміло, що з приходом Путіна до влади почався процес ресталінізації і повільного висунення цієї фігури на перший план, як символу радянського часу», – підкреслив соціолог.

Також він додав, що надзвичайно важливим є те, що стоїть за такими кроками Путіна.

«Ідеться про руйнування уявлення про радянське минуле. Про витіснення з пам’яті всіх його трагічних моментів, репресій, терору, неефективності державного управління, ціни перемоги у війні, колосальних жертв. І що, навпаки, усіляко робиться акцент на радянських успіхах, на тріумфі радянської системи», – наголосив експерт.

На його переконання, це вкрай важлива річ, оскільки вона реанімує всі уявлення про правильність централізованої влади, вертикального суспільного ладу і безвідповідальності влади перед населенням.

«Образ мудрої влади, що веде країну від успіху до успіху, в світле майбутнє, виявляється надзвичайно важливим. Власне, посилення цього образу показує, що ми маємо справу з рецидивом і або імітацією, або реальним поверненням до тоталітарних часів», – підсумував Гудков.

Коментарi

Коментарiв