Історик: Кремль веде інформаційну боротьбу проти здорового глузду

415
Історик зауважив, що пропаганда Кремля допомагає йому змушувати гинути своїх людей

Росія намагається будувати свою національну ідею на модернізованих міфах радянської пропаганди, в яких перебріхували історію України. Кремль відчайдушно чинить опір прагненню українців неупереджено досліджувати минуле – таким чином, він втрачає контроль над їхньою свідомістю. Про це в ефірі розповів історик, директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» у Львові Руслан Забілий.

«Міф про Велику вітчизняну війну і міф про перемогу і звільнення Європи від фашистів і нацистів дає можливість владі РФ спекулювати і відправляти «олівчиків» і «огірочків» гинути куди завгодно, в будь-яку країну», – підкреслив Забілий, додавши, що не один раз відбувалося це за радянських часів і зараз відбувається.

Він також наголосив, що РФ виплекала культ агресивної війни, яка апріорі не може бути благородною.

«Благородною війна може бути в тому випадку, коли людина захищає свій будинок від нападника агресора. Оскільки немає вибору. Оскільки загине і буде знищений не тільки він, а й його родина», – пояснив історик в ефірі Обозреватель.LIVE.

Він погодився з тим, що Кремль веде інформаційну боротьбу проти здорового глузду.

За його словами, Москва відчуває тривогу, коли інтенсивно досліджується тематика війни, визвольних змагань.

«Коли Росія впирається – це значить, що їй не подобається те, що відбувається на історичному полі. Інтерес українського суспільства до того, що відбувалося насправді, позбавляє Росію впливу на свідомість людей», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв