«Від лукавого» – Лавров прокоментував ініціативи щодо Донбасу і посперечався з МЗС Німеччини

278
Лавров закликав виконувати Мінські домовленості, які сама Росія... не виконує

Очільники МЗС Росії та Німеччини обговорили ситуацію щодо Сходу України, війну в Сирії та зустріч Трампа з Путіном. Офіційно зустріч Лаврова і Ґабріеля була присвячена відкриттю 14 конференції міст-побратимів Росії і Німеччини. Про це пише DW.

Журналісти зауважили, що зустріч радше нагадувала відкриту дискусію. Очільник МЗС Німеччини Зіґмар Ґабріел висловив подив, чому перемир’я на Донбасі не може тривати довше, аніж протягом періоду збору врожаю.

На це Лавров зазначив, мовляв, роздуми про нові ініціативи щодо врегулювання ситуації на сході України – «від лукавого». Він наголосив на необхідності виконання Мінських домовленостей, які ж сама Росію, у свою чергу, не виконує, з чим погоджується більшість залучених до вирішення конфлікту на Сході України сторін.

Суперечка торкнулась також і війни в Сирії. Лавров тримався позиції, що саме США свідомо провокує Росію на конфлікт та прикривається секретними розвідданими. Зіґмар же дорікнув колезі, що той пробує виправдовувати диктаторський режим Асада.

«Президент Асад очолює режим, який може піддавати тортурам тисячі людей. Я впевнений, що сирійським військовим не важко буде застосувати хімічну зброю проти супротивників Асада», – заявив глава німецького зовнішньополітичного відомства.

Крім того, він зазначив, що «здивувався б», якби Трамп та Путіном не перестрілись на саміті G20, який незабаром відбудеться.

Коментарi

Коментарiв