Шпигуни Путіна в Києві почувають себе вільніше, ніж у Москві – військовий експерт

768
Експерт зауважив, що в Україні шпигуни почувають себе навіть вільніше, ніж в РФ

Діяльність російської агентури в Україні нагадує події у Молдові, звідки нещодавно вислали п’ятьох російських дипломатів. Багато в чому це пов’язано з відсутністю ефективного контролю на кордоні та політизацією СБУ. Чому в Україну не пускають відомих політиків і артистів з Росії, однак уперто не помічають шпигунів – пояснив військовий експерт Олег Жданов.

За словами фахівця, російська шпигунська мережа дуже розвинена в Україні.

«Росія ніколи не шкодувала коштів для збору розвідувальної інформації. Описати те, що відбувається, можна випадком з Борисом Нємцовим. За півроку до вбивства йому запропонували заради власної безпеки переїхати до Києва. Він сказав, що російські спецслужби в Києві почувають себе більш вільно, ніж у Москві, та відмовився переїжджати», – підкреслив Жданов в інтерв’ю Апострофу.

Як він зауважив, не було проведено люстрацію, контрзаходи. Досі залишається відкритим кордон, він існує номінально.

«Наша Держприкордонслужба може відповісти тільки на одне питання: «Скільки людей перетнуло державний кордон України?». Який якісний склад цих людей, з якою метою, на який термін, куди саме вони їдуть – ніхто не знає», – констатував аналітик.

На його переконання, відомих людей не пускають, аби створити картинку, заповнити інформаційне поле.

«Наприклад, Лоліту Мілявську не пустили або політиків не пустили, але кордон залишається відкритим. Ми навіть не запровадили міграційний режим. Ось спробуйте в’їхати в Росію – ви заповнюєте міграційну карту і зобов’язані з нею ходити постійно. Якщо у вас не буде цієї карти, вас оштрафують, депортують, і ви не зможе протягом п’яти років в’їхати до Російської Федерації», – висловив думку експерт, додавши, що у нас навіть цього немає, тому не варто говорити про те, що ми контролюємо роботу спецслужб Росії в Україні.

Коментарi

Коментарiв