Більшість нардепів прийшли у Раду по депутатську недоторканність – політолог

383
У ВРУ ідуть здебільшого за депутатською недоторканністю?

Будь-яка людина, яка перетиналася з правоохоронними органами, не має великого бажання повторити цей досвід, навіть якщо вона є народним депутатом України. Тому недоторканність для більшості можновладців є вагомим аргументом, щоб прийти у Верховну Раду. Про це розповів політолог Валентин Гладких.

 «Безумовно, що депутатська недоторканність – це реально дуже «смачна» тема. І є чи не найвагомішим  мотивом, щоб потрапити у Верховну Раду України. Значна частина людей, яка обирається у ВРУ, ніколи там не з’являється, бо їм цілком достатньо цього імунітету», – підкреслив політолог.

«Тому зрозуміло, що позбутися захисту для нардепів є великим психологічним стресом. Тим більше в Україні, якщо вони звикли себе поводити, як привілейований клан. Їхня поведінка є абсолютно цинічною і притаманна вже і новому поколінню можновладців. Вони дуже швидко цього «нахапалися», – додав Гладких в ефірі ZIK.

Тому, зауважив він, депутати не у захопленні від того, щоб знімати із себе депутатську недоторканність, оскільки кримінальне судочинство може використовуватись для політичних розправ.

«Сам факт, що може виникнути  загроза використовувати кримінальне судочинство для політичних розправ, означає, що повинен бути інститут обмеження депутатського імунітету, який існує у більшості цивілізованих країн. Можна спілкуватися і сперечатися про його крайнощі, але ж і не потрібно виходити за межі здорового глузду. Бо коли людина говорить, що це політична розправа, то мені цікаво, за які такі політичні погляди хочуть розібратись із паном Розенблатом чи Поляковим? Адже їхня політична позиція  взагалі є незрозумілою», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв