До атаки вірусу «Петя» причетні спецслужби Росії – СБУ

440
СБУ звинуватила російські спецслужби до поширення вірусу "Петя"

Служба безпеки України встановила причетність спецслужб РФ до атаки вірусу «Petya.A», що відбулася 27 червня. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Наявні дані, у тому числі отримані у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до вказаних атак причетні ті ж самі хакерські угрупування, що здійснювали атаки з використанням ШПЗ «TeleBots» і «Blackenergy» у грудні 2016 року на фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України. Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ», – ідеться у повідомленні СБУ.

Також зазначено, що кібератака мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.

«Основним призначенням вірусу було знищення важливих даних та порушення роботи державних і приватних установ України для поширення панічних настроїв серед населення», – підкреслили у спецслужбі.

Згідно з оцінкою СБУ, зараження було сплановане та здійснено заздалегідь. Воно відбувалось у декілька етапів та стартувало напередодні національного державного свята.

«Попри те, що кібератака справляє враження звичайного вірусу типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників, насправді вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну. Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було ціллю атаки», – зазначають у Службі безпеки України.

Також там звернули увагу на «оригінальність і специфічність масштабного вектору зараження», пов’язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення.

Згідно з інформацією джерел СБУ, за останні роки він зустрічався лише раз під час кібератаки з боку Північної Кореї.

Там також додали, що Служба безпеки у взаємодії з Національною поліцією, Держспецзв’язку, партнерськими правоохоронними органами, міжнародними антивірусними компаніями та провідними виробниками телекомунікаційного і програмного забезпечення продовжує здійснювати заходи, спрямовані на локалізацію наслідків кібератаки.

Коментарi

Коментарiв