США допоможуть Україні створити Міністерство ветеранів – ЗМІ

389
Під час зустрічі з міністром оборони США Джеймсом Меттісом було заявлено про необхідність створення Міністерства ветеранів в Україні

Під час зустрічі Президента України Петра Порошенка з міністром оборони США Джеймсом Меттісом було заявлено про необхідність створення Міністерства ветеранів України та підтримку цього процесу з боку США.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на джерело, близьке до Білого дому.

За інформацією ЗМІ, підтримка процесу створення Міністерства у справах ветеранів в Україні висловлена ​​також в офісі Комітету Сенату США із зовнішньої політики, а також з боку членів Сенату США Роя Бланта, Бенджаміна Кардіна, Джина Шахіна і Роберта Портмана.

Про це стало відомо від учасників делегації Комітету Верховної Ради у справах ветеранів і інвалідів, яка відвідала Вашингтон на цьому тижні.

«Підтримку з боку США в організації ефективної системи турботи про українських ветеранів я вважаю таким самим пріоритетом, як і надання Україні летальної зброї», – заявив очільник Комітету Верховної Ради у справах ветеранів і інвалідів Олександр Третьяков.

Як підкреслило видання, держави-лідери НАТО вже давно беруть участь у різних збройних конфліктах. Цей досвід змусив їх шукати ефективні способи допомоги своїм військовим ветеранам.

У більшості випадків частиною рішення стало створення відповідних окремих міністерств. Таким шляхом пішли США, Великобританія, Канада, Австралія, Хорватія, Південна Корея.

Нині в Україні діє 19 суб’єктів щодо забезпечення реалізації прав на пільги та інші державні гарантії ветеранів. З огляду на кількість цих відомств, надзвичайно важко проконтролювати потік коштів, що виділяються на соціальну підтримку цієї категорії громадян. Зосередження матеріальної бази в одному міністерстві краще забезпечить цільове використання коштів і одночасно контроль за їх витрачанням.

Коментарi

Коментарiв