Макрон використає Донбас для самоствердження на міжнародній арені – експерт

358
Експерт переконаний, що Макрон використає тему Донбасу у своїх інтересах

Переговори «нормандської четвірки» після спеціальної доповіді місії ОБСЄ щодо Донбасу стануть серйозним випробуванням для України, оскільки незалежно від підсумків переможцем буде президент Франції Еммануель Макрон. Амбіційний політик не любить програвати, а врегулювання кризи в Україні він використовує для самоствердження на міжнародній арені. Про це розповів в ефірі Обозреватель.LIVE висловив військовий експерт Олег Жданов.

«Судячи з настроїв Макрона, він не збирається програвати. Він у будь-якому випадку з засідання «нормандської четвірки» вийде переможцем», – підкреслив Жданов.

За його словами, головне запитання переговорів Макрон він зкерує до Порошенка: «Що відбувається в Україні? Це внутрішній конфлікт, громадянська війна або це зовнішній збройний конфлікт із Російською Федерацією?».

«Залежно від того, як відповість наш президент на це запитання, Макрон із цього матиме вигоду, причому, незалежно від відповіді», – зауважив фахівець.

Раніше Секретар РНБО України Олександр Турчинов зробив гучну заяву про необхідність закінчення АТО і переходу до нового етапу захисту від агресії РФ, оскільки подібними заявами він хоче зняти з себе печатку політика, який здав Крим.

Також, вважає експерт, Турчинов робить подібні заяви, щоб не канути в Лету, як його однопартієць і колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Як наголосив аналітик, якщо завершити АТО, то залишається два виходи: здатися, визнавши особливий статус ОРДЛО, і надати амністію бойовикам або оголосити війну Росії. Обидва варіанти, підкреслив експерт, суспільство не прийме.

«Тому я вважаю, що це чисто популістська заява, метою якого є спроба нагадати про себе», – додав фахівець.

Він запевнив, що глава Кремля Владімір Путін більше не має коштів для проведення війни великої інтенсивності на Донбасі, тому найближчим часом фінансування російських найманців буде суттєво зменшуватись, що також позначиться і на зменшенні кількості обстрілів на окупованих територіях.

«Фінансування утримання угруповання стає досить проблематичним для Російської Федерації. Чим далі, тим проблематичніше. Ведення систематичних бойових дій вимагає серйозної логістики, якої немає», – підсумував спеціаліст.

Коментарi

Коментарiв